ČSAUTOSLALOM 2019 | Absolutní pořadí | 1. Pavol Buček (Tiger Racing), 2. Ladislav Pakši (Honda Civic), 3. Miroslav Tichý (Caterham)

Rekordní účast na 2. závodě WSC 2020

Šampionát Winter Slalom Cup vletěl do roku 2020 naplno, když se druhý závod sezóny konal hned po novém roce, v sobotu 4.1.2020. Do Hodonína dorazilo závodit 77 jezdců a padla tak rekordní účast na závodě WSC. Bohužel (nebo bohudík) nás opět nezasáhla žádná sněhová vánice a klání se uskutečnilo za suchých podmínek v teplotě lehce nad nulou. Zima ale nikoho nerozhodila, obzvlášť když je v Hodoníně dostupné vytápěné zázemí, které čekání mezi jízdami značně zpříjemní.

Závodní den začal klasicky tréninkovou jízdou, ve které měli jezdci šanci na seznámení s tratí, která byla opět odlišná od té z předchozího závodu. Délka tratě činila 1 200 metrů a byla jako obvykle namotaná přes celé autocvičiště a motokárovou trať.

Po tréninku už mohly odstartovat závodní jízdy, přičemž všichni jezdci měli k dispozici 6 závodních jízd, ze kterých se každému počítaly 4 nejrychlejší.

Už od první jízdy se vykrystalizovali favoriti na nejvyšší příčky v absolutním pořadí, o první místo se prali zejména věční soupeři Tonda Červenka (Peugeot 205) a Michal Novák (Citroën Saxo). Rychlejší z této dvojice byl matador Tonda Červenka, který po desetinkách navyšoval svůj náskok, zajel nejrychlejší jízdu dne 1:02,412 a kromě jedné jízdy, kterou nedokončil, zajel všechny jízdy čistě bez penalizací. Tento výkon mu tak vynesl druhé vítězství v sezóně! Michal Novák potvrdil roli spolufavorita a obsadil druhou příčku. O vteřinu a půl za ním pak zaostal Jarda Ušela střídající se s Tondou Červenkou na Peugeotu 205 a získal tak podruhé v řadě třetí místo.

Kromě absolutního pořadí sváděli jezdci souboje ve svých třídách.

Nejobsazenější třídou byly tzv. malorážky, vozidla do 1400ccm, kde startovalo 23 jezdců. Mezi nimi po celý den diktoval tempo velmi rychlý Michal Sukaný (Citroën Saxo) a vybojoval první místo o 6 vteřin. Michal dosáhl také skvělého umístění v abs. pořadí, když obsadil 4. pozici. Stříbrnou příčku obsadil v těsném souboji zkušený Martin Filípek (Daihatsu), jeho náskok na třetího činil pouze necelé dvě desetiny sekundy (v průměru 0,05 desetiny na jízdu!). O tento malý čas zaostal na třetím místě neustále se zlepšující Jakub Matůšů (Opel Tigra). Bratři Horáci, kteří v minulém závodě obsadili druhou a třetí příčku tentokrát dokončili na 6. a 7. místě. Za zmínku stojí také Pavel Müller, který měl ve druhé jízdě nepříjemnou nehodu a šel přes boudu. Pavel se však velmi rychle oklepal, společně s tátou dali dohromady auto a hned v další jízdě naskočil ve zběsilém tempu zpátky do závodu. Nakonec mu to vyneslo parádní 5. místo.

Ve třídě do 1600ccm startovalo 13 jezdců a podium opanovaly vozy Citroën Saxo, přičemž už pravidelně vídáme na prvním místě jednoho jezdce a stejně tomu tak bylo i nyní. Absolutně druhý Michal Novák totiž s velkým náskokem 10 vteřin v „šestnácti-stovkách“ zvítězil a připsal si druhé vítězství v sezóně. Druhé místo obsadil Jan Maděra, který byl v celkovém čase o 3,5 desetiny rychlejší než třetí Milan Margala.

Do třídy do 2000ccm nastoupilo 16 závodníků a všem se povedlo závod také dokončit. Ve třídě startuje absolutně nejrychlejší Tonda Červenka, který logicky zvítězil i ve třídě. Druhé místo obsadil jeho dablér Jarda Ušela a tuto dvojici doplnil nejrychlejší z jejich pronásledovatelů Martin Škopek (Renault Clio).

Obsahově neomezená třída nad 2000ccm čítala 10 závodníků a o pódiové umístění se prala ve vyrovnaném souboji trojice jezdců. První místo držel po celý den Lumír Štěpán (Mini Cooper), který rychlými, vyrovnanými a čistými jízdami první flek udržel až do konce a svoji první účast v sezóně proměnil ve vítězství. Druhé místo obsadil o necelé dvě vteřiny Tibor Gloznek (Seat Ibiza) a další 2 vteřiny za ním skončil 3. Peter Nemčič (Honda Civic Type R).

Poměrně netradičně se na start postavilo také velké množství „čtyřkolek“, které mají vlastní třídu 4×4 pro vozdila poháněné oběmi nápravami. Ze 14 jezdců byl nejrychlejší Lukáš Machač (Subaru Impreza), který že byl nejen velmi rychlý, ale také bavil všechny diváky velmi agresivní a na pohled skvělou jízdou. Druhé místo vybojovalo další Subaru Impreza s Michalem Černým za volantem. Bronz pak obsadilo netradiční slalomové auto Škoda Superb v Laurin&Klement verzi, které řídil nováček seriálu Ladislav Manczal.

Kromě klasických automobilových tříd byla vypsána také třída Open, ve které však startoval pouze jeden jezdec Lubomír Světinský s Buggy. Přestože neměl Lubomír ve třídě soupeře, pohyboval se však poměrně vysoko i ve srovnání s auty v absolutním pořadí.

Druhý závod sezóny WSC 2020 nabídl neskutečné množství jezdců a aut, přinesl vyrovnané souboje a skvělé výkony od spousty jezdců. Fotogalerie a spousta video záběrů se postupně objevuje na našem Facebooku a Instagramu - @ČSautoslalom

Oficiální výsledky - Absolutně / Třídy

Už teď se můžeme těšit na pokračování kolotoče WSC, který se vrátí už za tři týdny v sobotu 25.1.2020 opět do závodního areálu v Hodoníně.

Naviděnou příště!

✍️✉ Jezdíš WSC a chceš se podělit o vlastní postřehy ze závodů? Napiš nám do zpráv a můžeme rozjet na webu kromě reportů i menší blogy od jezdců 🤝