ČSAUTOSLALOM 2019 | Absolutní pořadí | 1. Pavol Buček (Tiger Racing), 2. Ladislav Pakši (Honda Civic), 3. Miroslav Tichý (Caterham)

Report: Třetí závod WSC ovládl David Migdal

Šampionát Winter Slalom Cup 2020 se přehoupl do své druhé poloviny třetím závodem z pěti plánovaných. Lednový závod se uskutečnil v sobotu 25.1.2020 klasicky v závodním areálu v Hodoníně, kam dorazilo 76 jezdců se poprat o poháry, cenné body do šampionátu WSC a hlavně si užít skvělý závodní den.

Ze špičky absolutního pořadí tentokrát chyběl Tonda Červenka, vítěz prvních dvou závodů, a také Michal Novák, Tondův nejbližší pronásledovatel a druhý muž absolutního pořadí. Tím se otevřel prostor pro nové jezdce, kteří měli možnost se poprat o absolutní bednu.

V tréninku byly na trati složité podmínky po předchozí mrazivé noci. Trať byla na spoustě míst stále namrzlá a v kombinaci se suchymí místy skýtala množství zrádných míst. S obtížnými podmínkami v tréninku se nejlépe popasoval Pavel Paseka, který zejel trénink nejrychleji a skvěle vkročil do závodního dne.

Od první soutěžní jízdy však trať velmi zrychlila a časy šly rapidně dolů. Od první jízdy se pak ujal vítězství David Migdal (Peugeot 205), který byl s jednou vyjímkou nejrychlejší ve všech soutěžní jízdách a suverénně si tedy dokráčel pro absolutní vítězství ve třetím závodě sezóny.

Za ním to však bylo o poznání napínavější a několik jezdců mělo po celý den šanci vystoupat na podium. Nakonec se až na druhé místo prokousal skvělým výkonem Tomáš Szabó (Peugeot 106), který v součtu zaostal o necelé 4 vteřiny za Migdalem. Třetí místo pak uhájil ve velmi těsném souboji Miloslav Elšík (Opel Corsa), který si zajistil bronz jen o 1,5 desetiny sekundy.

Těsné souboje se však neodehrávaly pouze v absolutním pořadí, ale také ve všech jednotlivých třídách.

Klasicky nejobsazenější třída do 1400ccm tentokrát čítala 22 jezdců, ze kterých byl nejrychlejší Michal Sukaný (Citroën Saxo) a připsal si již třetí vítězství v sezóně, čímž si skvěle zadělal na zisk titulu šampiona WSC. Druhé místo v nabité třídě získal Martin Horák (Škoda Felicia) a třetí místo si připsal teprve 18-letý Pavel Müller (VW Polo).

Druhou nejobsazenější třídu do 1600ccm opanoval již jednou zmíněný (absolutně 2.) Tomáš Szabó (Peugeot 106). Jan Maděra (Citroën Saxo) vybojoval stříbro a vyšvihl se tak do čela šampionátu před absentujícího Michala Nováka. Podium pak zkompletovala známá tvář z ČSautoslalomu, Matúš Urík (Peugeot 106).

Třída do 2000ccm patří nejen k nejobsazenějším, ale zejména nejsložitějším třídám. Tradičně zde totiž startuje černý Peugeot 205 s trojící jezdců, kteří patří k absolutní české slalomové špičce. Vítězství si zde právě připsal jeden z nich, absolutní vítěz celého závodu David Midgal (Peugeot 205). Druhé místo vybojoval (absolutně 3.) Miloslav Elšík (Opel Corsa) a na bronz dosáhl Pavel Paseka (Renault Clio).

Třída nad 2000ccm tentokrát čítala jen 8 jezdců, mezi kterými dominoval opravdu velmi rychlý Tibor Gloznek (Seat Ibiza), který si kromě vítězství připsal také fantastické 4. místo v absolutním pořadí. Druhý dokončil Peter Nemčič (Honda Civic Type R) a třetí místo uhájil jen o tři desetinky Peter Hodoš (Chevrolet Corvette), který se opět skvěle popasoval s širokou Vette na úzké Hodonínské trati.

Do třídy 4×4 nastoupilo 12 závodníků, mezi kterými však nyní chyběl vítěz předchozích dvou závodů Lukáš Macháč. Jeho pozici nejrychlejší čtyřkolky však velmi zdatně zastoupil Michal Černý (Subaru Impreza) a připsal si cenné vítězství. Souboj o čelo v této třídě totiž sváděla spousta jezdců a rozhodovaly jen desetiny až vteřiny. Druhé místo vybojoval „DK“ Matej Farkaš (Audi S3) a třetí skončil mladý a nadějný Dan Rulc (Subaru Impreza).

Oficiální výsledky - Absolutní pořadí / Třídy

Celkově se celý závodní den nesl v pohodovém duchu, obešel se bez jediné vážnější nehody a nabídl opravdu kvalitní sportovní výkony.

Šampionát WSC však rozhodně nekončí, jelikož už 15.02.2020 se uskuteční již 4. závod sezóny, kam vás všechny srdečně zveme.