Skip to main content

Šampionát WSC 2024 má za sebou tři závody z celkových pěti, přičemž čtvrtý závod se jede již tuto sobotu 23. 02. 2024. 

Prozatím odjeté závody měly vše, konečně také včetně sněžných podmínek. Výsledky se zatím zajímavě míchají a spousta jezdců stále bojuje těsně o tituly.

Nejsledovanější souboj v absolutní klasifikaci nyní strhl na svou stranu Pavel Müller (VW Polo), sice s nulou z prvního sněžného závodu, ale později se dvěmi důležitými výhrami v řadě. Druhý je pak další mladý závodník Martin Kraus (Škoda 105S), který má po jednom druhém a třetím místě, ale také po jednom smolném odstoupení z tech. důvodů. Na pomyslném průběžném podiu šampionátu je také Radek Červík (Škoda 105L), nejrychlejší jezdec z divize Sport. Stejně bodů má ale i Martin Horák a blízko podiu jsou také Tibor Gloznek nebo Braňo Hudeček.

Třídu Sport -1400 vede se třemi vítězstvími Radek Červík. Tři druhá místa má pak Ľuboš Jenis a o zbývající třetí příčku nyní těsně bojuje Michal Posolda, Martin Liška a Peter Ganoczy.

Vyrovnaný souboj letos vidíme ve Sport -1600 mezi trojicí jezdců se Saxem, Zdenko Gergel, Zdeněk Gergel a Jan Maděra, přičemž nyní je všechny dělí po odečtení nejhoršího výsledku pouhé dva body.

Ondřej Janáč má ve Sport -2000 dvou bodový náskok na čele třídy před Pavlem Pasekou, zatímco oba brali již třikrát podium. Třetí místo drží Ivan Chlud, ale šanci na tituly tu má stále mnoho jezdců.

Výsledky třídy Sport 2000+ se neustále přelívají a vítězství již získali Tibor Gloznek, Aleš Dokoupil a Michal Černý. V čele je však nyní Gloznek, před Kucharíkem a Černým.

Pavel Müller má i ve třídě Racing -1400 sérii dvou vítězství po sobě, které ho posunuli do čela šampionátu. Za ním jsou seřazení čtyři jezdci (Horák, Dolezal, Mucha a Kraus) jen v pěti bodech a obzvlášť po škrtání to bude na knap o všechny titulové příčky.

Třída Racing -1600 letos patří k těm méně zaplněným, ale i zde se samozřejmě plně bojuje o body a tituly. Pořadí nyní s pohodlným náskokem vévodí Daniel Lupač se dvěmi výhrami. Druhý je jmenovec Lupač Michal a třetí s jednou výhrou Ivan Konečný.

Také třída Racing -2000 je také méně obsazená a zatím úplně štěstěna nepřeje hlavně rodině Červenkovic. Prostor se tak otevřel pro Michala Mičáka a Petra Touška ml., kteří mají 35, respektive 34 bodů. Po jedné výhře má A. Červenka a P. Jež s body 20.

O to zamotanější je to ještě v Racingu 2000+, kde zatím tedy nejlepší a nejvyrovnanější výsledky připsal Braňo Hudeček. Zdatně mu však sekunduje Tomáš Szabó, po první neúčasti také loňský šampion Jan Janča a také další dvojice Milan Horák a Rado Nemček.

Příští pokračování seriálu se jede na naprosto odlišné verzi tratě s novými a náročnými sekcemi. Tak uvidíme komu novinka sedne a nejlépe si našlápne před vyvrcholením sezóny.

Leave a Reply