Skip to main content

Druhý a třetí podnik letošní 10. sezóny ČSautoslalomu nás zavedl na motokárovou trať Trebatice, kde se konala letošní první “víkendovka” a poprvé se také jelo v suchých podmínkách. Sobotní závod se jel na známé a léty prověřené variantě trati po směru hodinových ručiček a jako každoročně se sobota nesla ve znamení Challenge formátu, který i tentokrát nezklamal a nabídl mnohé zvraty. Nedělní trať se pak jela v opačném směru a ve své krátké variantě, přičemž formát závodu byl dá se říct revoluční, protože poprvé v historii ČSautoslalomu se jel závod ve formátu jedné tréninkové a šesti závodních jízd se čtyřmi započítanými. Do obou dnů nastoupila pořádná porce jezdců, 108 v sobotu a 97 v neděli, a jelikož se téměř celý víkend obešel bez vážnějších nehod a technických problémů, tak i téměř všichni jezdci oba závody dokončili.

Třída S1 – Série do 1600 ccm

Sobotní závod zvládl nejlépe Tomáš Penčík, který vedl již po základní části závodu a vítězství dokázal upevnit i v challenge. Na druhé místo v rozhodující jízdě poskočil Zdeněk Gergel, zároveň nejkonzistentnější jezdec třídy Masters, na úkor Martina Magáta, který do challenge vstupoval ze druhého místa, ale shozený kužel ho stál stříbrnou pozici.

Nedělní podium se nám kompletně promíchalo a slušně se zamotává i pořadí šampionátu. Ve třetím závodě jsme totiž viděli již třetího vítěze, kterým se v neděli stal po bezchybném výkonu Martin Magát. Dvě vteřiny za Magátem dokončil na druhém místě sobotní vítěz Tomáš Penčík a třetí místo si tentokrát odvezl Zdeněk Gergel. Tato trojice si tak mezi sebou rozdělila všechny prozatimní pódiová umístění a v pořadí šampionátu je dělí pouhé čtyři body.

 

Třída S2 – Série do 2000 ccm

Pořadí S2 se ustálilo hned od úvodní jízdy až do samotného závěru. Už od rána tak šel do čela závodu Branislav Goga, po celý den nedal nikomu ze svých soupěřů šanci a přesvědčivým výkonem zvítězil. Druhé místo zaujal loňský šampion Patrik Sokolík a třetí příčku obsadil Michal Novák. 

I v neděli diktoval tempo Branislav Goga a jeho druhé víkendové vítězství získal s dalším výrazným náskokem čtyř vteřin. Dvojice za ním si pak v neděli prohodila místa, když stříbro vybojoval Michal Novák o devět desetin před Patrikem Sokolíkem. Michal Novák si po víkendu udržel svoji první příčku v šampionátu, ale Branislav Goga stáhl ztrátu na rozdíl pěti bodů.

 

Třída S3 – Série nad 2000 ccm

Pole S3 v sobotu obohatil několikanásobný mistr Rakouska Patrick Mayer a dle očekávání ukázal svoji extratřídu. Vemi rychlé a zároveň konzistenentní jízdy v sedmi desetinách mu totiž vynesly první místo v S3 a také status nejrychlejší sériovky z celého pole. Erik Gardoš předvedl výbornou jízdu v challenge, jeho suverénně nejrychlejší za celý den a dokázal se tak posunout na druhou pozici před Filipa Melichera, který se tak musel spokojit s třetí příčkou.

Chuť si však spravil hned v neděli, když navázal na Dlhou a připal si druhé vítězství v sezóně s náskokem dvou a půl vteřin. Stejně jako v sobotu i v neděli obsadil druhé místo Erik Gardoš a podium tentokrát zkompletoval Michal Izakovič, přičemž totožné pořadí aktuálně platí i pro hodnocení celého šampionátu.

Třída SP1 – Sport do 1400 ccm

Další vyrovnaný souboj Civiců dokázal nejlépe zvládnout loňský šampion Miroslav Homola, který si již v polovině závodu zajistil účast v challenge, pošetřil techniku během třetí jízdy a i v rozstřelu zachoval klid a bral tak jeho první letošní výhru. Druhou pozici vybojoval Momo Myers a získal jeho první podium v ČSAS. Bronz si ze soboty odvezl jeho týmový kolega z týmu H+GARAGE Róbert Kovács.

Miroslav Homola dokázal v neděli zopakovat své vítězství a víkendovým doublem se vyšvihl do čela šampionátu. Na podium se v neděli vrátil Ľuboš Jenis, kterému v sobotu jen těsně o desetinu utekl challenge, ale v neděli již nic nenechal náhodě. O vteřinu za Jenisem pak zakončil víkend další adept na titul Peter Ganoczy.

Třída SP2 – Sport do 1600 ccm

Trebatice přinesly pokračování dlouholetých soubojů Gergel versus Holubčík. Druhý z této dvojice sice nastupoval do challenge z druhého místa, ale v rozhodující okamžik zariskoval a vystřihl nejrychlejší jízdu soboty, která mu vynesla sobotní vítězství. Zdenko Gergel již na tento čas nedokázal odpovědět a připsal si tak do jeho sbírky stříbrnou příčku. Nejrychlejší ze zbytku světa za touto dvojicí byl Ivan Valovič. 

V nedělním pokračování si první dvojice prohodila místa a Zdenko Gergel se tak vrátil na nejvyšší stupínek, čímž si upevnil vedení v šampionátu. Vteřinu a půl za ním skončil Peter Holubčík a stejně jako v sobotu i v neděli obsadil třetí místo Ivan Valovič.

Třída SP3 – Sport do 2000 ccm

Nejzajímavější příběh celé soboty s podtitulem “from zero to hero” napsal Martin Škopek. Ten hned v první jízdě přepálil a posadil svoje Clio na bariéry, naštěstí se to ale obešlo bez vážnějších technických problémů a v závodě i nadále pokračoval. Přestože ještě ve druhé jízdě shodil kužel, tak dokázal postoupit do challenge ze třetího místa, kde fenomenálním časem urval vítězství. Rodinné double potvrdil druhým místem jeho bratr Jakub Škopek a třetí příčku bral Martin Hlavna. 

Hlavna má letos skvělou formu, což ukázal i v neděli, když získal po Dlhé své druhé vítězství v sezóně a zaujímá tak první místo v šampionátu. Dvě vteřiny za ním skončil jeho dablér Richard Dzurech a s dalším odstupem dvou a půl vteřin obsadil třetí pozici Ondřej Janáč. V SP3 se nám tak v neděli zopakovalo pořadí z Dlhé a stejné pořadí platí i pro hodnocení šampionátu.

Třída SP4 – Sport nad 2000 ccm

Obsahově neomezené třídě letos vládné nadějný junior Jakub Procházka, který zároveň patří ke špičce absolutní klasifikace. V sobotu zvítězil naprosto přesvědčivě a parádní výsledek podtrhl druhým místem absolutně. Druhý v sobotu skončil Peter Kahun a třetí příčku v těsném souboji ustrážil Tomáš Kebis o jednu desetinku před Nemčičem.

Jakub Procházka zopakoval své sobotní vítězství s luxusním náskokem téměř sedmi vteřin. Na neděli dorazil také další z favoritů Lukáš Sulo a po celý den sváděl těsný souboj s Kahunem. Nakonec se z druhého místa radoval Sulo o dvě desetiny před Kahunem. V pořadí šampionátu je zatím bezkonkurenční Procházka následovaný Kahunem a Sulem.

R1 – Racing do 1600 ccm

Nejobsazenější třída soboty nabídla další těsný souboj a zvrat v challenge. Parádní výkon totiž v rozstřelu předvedl Martin Hrivnák, který vylepšil svoji nejlepší jízdu o vteřinu a radoval se z jeho první letošní výhry. O půl vteřiny byl pomalejší Dušan Šurýn a další dvě desetiny zpět zakončil sobotu Dominik Šurýn.

Nedělní pořadí se pak opět proházelo, když vítězství získal Dominik Šurýn, zároveň vítěz absolutní klasifikace závodu. Již po třetí v řadě obsadil druhé místo Dušan Šurýn a na třetí místo dokázal vystoupat Ivan Konečný o půl vteřiny před sobotním vítězem Hrivnákem.

R2 – Racing nad 1600 ccm

Fantastický zvrat a výkon předvedl Dominik Huráb. Ten sice celý den nestíhal Čelinovi, ale v rozhodující moment dokázal zrychlit a zvítězil o devět setin. I Čelin zajel výbornou jízdu, jeho nejrychlejší za celý den, ale na Hurába to v challenge tentokrát nestačilo. Přesto se však stal Čelin absolutním vítězem sobotního závodu. Na třetí příčce pak skočil s mírným odstupem za vedoucí dvojicí Martin Baranec.

Těsný souboj Čelin-Huráb pokračoval i v neděli, ale tentokrát si již Čelin dokázal první místo ustrážit a odvezl si tak vítězství ve třídě a pořádnou porci bodů do hodnocení šampionátu. Na druhém místě dokončil Dominik Huráb, čímž si udržel průběžné vedení v šampionátu. Stejně jako v sobotu tak i v neděli je na podiu doplnil třetí Martin Baranec.

SC – Supercars

Na Sigmě TN se mezi sebou utkala rodinná dvojice Jakub Sytař a Petr Sytař, přičemž rychlejší z této dvojice byl Jakub Sytař a získal tak sobotní vítězství před Petrem. Další stroj Buggy Grande pilotovaný Liedlem a Lichancem potkaly technické problémy a závod nedokončili.

Nedělní pořadí zamíchal nově příchozí maďarský jezdec Tihamér Balogh se speciálem Predator ZX10, který suverénně ovládl pořadí třídy SC. Za ním se pak seřadila vítězná dvojice ze soboty opět v pořadí Jakub Sytař a Petr Sytař.

Ženy

Do ženské kategorie nastoupilo v obou dnech osm žen a pořadí na prvních třech místech bylo v obou závodech jako přes kopírák. Dvě vítězství získala Silvia Baranková, čímž se posunula do čela šampionátu. Dvakrát druhá skončila Sindy Mládeková a dvě třetí místa si odváží Lucie Drbalová, která se posunula na druhé místo v šampionátu následovaná Mládekovou.

Junioři

Skvěle obsazenou třídu se 16 jezdci v sobotu ovládl Jakub Procházka a překonal v těsném souboji Dominika Hurába. Na třetím místě skončil Maxmilián Kepeň.

V neděli si pak první dva borci místa vyměnili, když první místo získal Huráb a za ním skončil Procházka. Maxmilián Kepeň pak obsadil znovu bronzovou pozici, již potřetí v této sezóně.

Masters

Souboj konzistence ve třídě Masters v sobotu vyhrál Zdenko Gergel, který vměstnal všechny jeho jízdy do vteřiny rozdílu a zopakoval vítězsví z Dlhé. Druhý nejkonzistentnější výkon předvedl Róbert Galovič sr. a třetí skončil Friedrich Dolezal. 

Nedělní klání zvládl nejlépe Marián Rehák s parádní konzistencí pěti desetin v šesti jízdách. Druhou pozici si ze soboty zopakoval Róbert Galovič sr. a poprvé bez výhry ale se třetím místem odešel Zdeněk Gergel.

Trebatice byly celkově povedeným podnikem bez vážnějších problémů, otestovali jsme nový formát závodu a rozdala se velká porce bodů do tabulky šampionátu. Další závod nás čeká již za nedlouho, o víkendu 10. – 11. 06. 2023 na nové lokaci v kalendáři, ve Vysokém Mýtě. Naviděnou na trati!

Leave a Reply