Skip to main content

Již za pár dní nás čeká poslední víkend 10. ročníku ČSAS, kde se rozhodne o titulech Česko-Slovenských Šampionů a také o kvalifikovaných jezdcích na Mistrovství Evropy. Pojďme si trochu posvítit na situaci v jednotlivých třídách a podívat se na to, kdo bude v Hodoníně bojovat o poslední body a letošní tituly.

Skvělou upoutávkou je hned absolutní pořadí, kde má šanci na titul hned sedm jezdců – Dávid Nemček, Ľuboš Čelin, Ján Poláček, Jakub Procházka, Dominik Huráb, Dominik Šurýn a Dušan Šurýn. Co je již jisté, tak že loňský šampion Robert Pástor svůj titul neobhájí, ale z jeho osmé příčky má však stále šanci na druhou pozici v letošním šampionátu.

Ve třídě S1 je o titulu šampiona již rozhodnuto v předstihu, ale Martin Magát se i tak popere o další body a má šanci se stát nejúspěšnějším jezdcem napříč všemi třídami ČSAS. Stejně tak je jisté, že na závěrečném podiu jej doplní Zdeněk Gergel a Vojta Grmolec, kteří však svedou otevřený souboj o druhé místo v šampionátu.

V S2 je situace podobná. Titul má již jistý Branislav Goga, který jako Magát usiluje o pozici nejdominantnějšího jezdce. V S2 je jistý také titul druhého šampiona pro Michala Nováka. Naprosto otevřený boj je ale o třetí pozici. Teoretickou šanci má stále pětice jezdců – Patrik Sokolík, Ivan Chlud, Tonda Husička, Michal Kelíšek a Matúš Pavlík.

Zcela opačná situace je ve třídě S3, kde se o tři podiová umístění popere čtveřice Filip Melicher, Dávid Nemček, Erik Gardoš a Ján Poláček. S napětím budeme sledovat zejména první dvojici. Filip Melicher s jeho Civicem potřebuje porazit Nemčeka a kde jinde by se mu mohlo povést překonat silné Porsche GT4RS než na technické trati v Hodoníně.

V SP1 má již titul v kapse Miroslav Homola a stejně tak je jisté, že jeho týmový kolega Ľuboš Jenis bude brát místo druhé, přičemž dle dnešních informací ani jeden z této dvojice v Hodoníně startovat nebude. Proto se krásně otevře prostor pro napínavý souboj o titul třetího šampiona, přičemž šanci na jeho korunovaci má Peter Ganoczy, Ján Dúbrava, Matej Vretenár a Radek Červík.

Naprosto totožný stav je také v SP2. Zdenko Gergel si v posledních pěti závodech vyjel nedostižný náskok před jistým druhým šampionem Petrem Holubčíkem. Za nimi však bude gradovat souboj o třetí příčku, který svedou zejména Ivan Valovič a Daniel Lupač.

Tradičně napjatý “fight” o titul šampiona bude v SP3 a vypadá to, že stejně jako loni, se bude rozhodovat až v posledních jízdách sezóny, protože trojice Jakub Škopek, Martin Hlavna a Martin Škopek mají téměř totožný počet bodů. A daleko za nimi není také dvojice Ondřej Janáč a Martin Liška, kteří si stále drží teoretickou šanci na titul.

Letošním šampionem SP4 se již jisto jistě stane Jakub Procházka, který v Hodoníně odstartuje s jiným autem ve třídě SP2. Volný prostor pro čistý souboj o další dva tituly tak budou mít Peter Nemčič a Peter Kahun, kteří mají téměř totožnou výchozí pozici a šanci.

Titul šampiona R1 je také již zajištěn a bude jej brát Dušan Šurýn. O druhou a třetí příčku v šampionátu však usiluje hned pětice jezdců s minimálními rozdíly, kteří aktuálně stojí v pořadí Martin Hrivnák, Jakub Lavický, Matúš Urík, Ivan Konečný a Filip Obora.

Naprosto otevřená je pak situace v R2, kde se nám vytvořily dvě dvojice adeptů. Titul šampiona má na dohled s velmi malým rozdílem dvojice Dominik Huráb a Ľuboš Čelin. Naopak o místo třetího šampiona svede těsné klání dvojice ostřílených jezdců Martin Baranec a Miroslav Tichý.

Poměrně slabě obsazená třída SuperCars je zatím nerozhodnuta, ale pro pojištění titulu si může dojet Robert Pástor.

Naopak parádně obsazená třída juniorů rozkryje karty až posledními závody a jízdami. Srovnatelné šance na titul juniorského šampiona mají Dominik Huráb a Jakub Procházka. Další minimální rozdíly jsou pak v souboji o třetí pozici, kde bude gradovat celoroční klání mezi Martinem Krausem, Maxem Kepeněm, Martinem Migdalem a s teoretickou šancí bude čekat na příležitost také Dan Rulc.

Ženskou kategorii již jistě ovládne evropská šampionka Silvia Baranková. Za ní je to však poměrně zamotané a o důležité body budou bojovat Lucie Drbalová, Natália Lupačová, Sindy Mládeková, Nikola Morávková a Barbora Barancová.

Historicky prvním Masters šampionem se může stát Zdeněk Gergel, který je tomuto titulu velmi blízko a stačí mu z víkendu odvést doslova pár bodů. O to zamotanější jsou však pozice za ním, protože Tibora Glozneka, Vlada Okáliho, Ivana Konečného a Friedricha Dolezala dělí pouhých osm bodů.

Rozuzlení všech těchto otázek nás čeká již za pár dní a můžeme se opravdu těšit na několik skvělých příběhů a soubojů. Vše budeme napjatě pozorovat a komentovat, tak se dorazte sami podívat nebo sledujte sociální sítě. Naviděnou v sobotu!

Leave a Reply