Skip to main content

V čele absolutní klasifikace přijíždí do Trebatic šampion z roku 2022, Robert Pástor. Na kontě má 52 bodů za kompletní sbírku podiových umístění. Do Trebatic se ale chystá drtivá většina z předních jezdců a zejména nejbližší pronásledovatelé Dominik Huráb, Ľuboš Čelín, Jakub Lavický, Michal Lupač a Matúš Urík budou dělat vše pro stáhnutí jejich ztráty.

Třída S1 – Série do 1600 ccm

V S1 se můžeme těšit na další pokračování souboje Martin Magát versus Zdeněk Gergel. První zmíněný aktuálně táhne sérii dvou vítězství v řadě a drží náskok tří bodů. Tyto favority doplní také Peter Hrabinsky, který zatím posbíral tři třetí místa.

Třída S2 – Série do 2000 ccm

Jeden ze dvou 100% jezdců je zatím Branislav Goga se třemi výhrami a maximem 60 bodů. Ten však ve startovní listině pro Trebatice chybí a o výhru se tak popere někdo z dalších jezdců, přičemž mezi velké adepty určitě patří Matúš Pavlík, Ivan Chlud, Matúš Budinský nebo Róbert Galovič st.

Třída S3 – Série nad 2000 ccm

Druhý jezdec se třemi výhrami je Filip Melicher a ten se v Trebatcicíh určitě pokusí o protáhnutí své série neporazitelnosti. Překazit se mu to pokusí minimálně trojice nejbližších soupeřů, Roman Kucharík, Timotej Púčik a Dávid Nemček.

Třída SP1 – Sport do 1400 ccm

Další parádní souboj čekáme mezi dvojicí Ľuboš Jenis a Momo Páleník. Jenis sice aktuálně vede šampionát, ale Páleník získal během svých dvou účastí dvě vítězství. Věříme, že toto bude velká paráda, zejména v Challenge rozstřelu, kde budou rozhodovat možná i pouhé setinky.

Třída SP2 – Sport do 1600 ccm

Také SP2 jsou tradičně zárukou těsného závodění a první trojici aktuálně dělí pouhých osm bodů. Druhý muž pořadí Ivan Valovič však tentokrát nemůže nastoupit a o vítězství si to tak nejspíše rozdá dvojice Citroënů a tradičních rivalů, Zdenko Gergel a Peter Holubčík.

Třída SP3 – Sport do 2000 ccm

Extrémně těsné rozdíly jsou také ve dvoulitrech, když první trojici dělí pouhé čtyři body. S mírným náskokem nastoupí v Trebaticích Igor Korček a čtyř-bodovou ztrátu se pokusí dotahovat Michal Novák. Jakub Škopek a a Martin Škopek však budou chybět, takže uvidíme také tlak od Ondřeje Janáče, Martina Lišky a dalších.

Třída SP4 – Sport nad 2000 ccm

Další perlička. Lukáš Sulo má na kontě 49 bodů, Aleš Dokoupil jich má 48. Bude to tedy nesmírně důležitý závod a souboj v této pořádně náročné třídě. Jména jako Matej Farkaš, Martin Prokop, Peter Nemčič nebo Erik Gardoš mluví sami za sebe a každý z nich má na to urvat vítězství.

R1 – Racing do 1600 ccm

S rovností bodů přijíždí dvojice Michal Lupač a Jakub Lavický. Oba mají na kontě 50 bodů a jedno vítězství. Pouze o tři body méně má pak Matúš Urík, který na své první vítězství ještě čeká. O výhru zde ale tradičně bojuje ještě více jezdců a už samotný postup do Challenge zde bude velmi cenný.

R2 – Racing nad 1600 ccm

V pozici favorita uvidíme mladého Dominika Hurába. Ten vede třídu s pohodlným náskokem a motivovaný i vysokou pozicí v absolutní klasifikaci si jde určitě za další výhrou. Zkušení borci Miroslav Tichý, Martin Baranec nebo Roman Pelíšek mu to ale určitě nedají zadarmo.

SC – Supercars

Jeden prototyp Fiat 126 Proto versus pět jezdců s elektromobilem. To je ve zkratce třída Supercars. Robert Pástor je určitě v roli favorita, ale dvojice s Teslou Ľuboš Čelín a Miroslav Havetta nejsou v pořadí daleko a pokusí se otočit situaci.

Ženy

Na startu bude také osm závodnic, avšak vyjma aktuálně vedoucí Oľgy Novotné. O postup do čela se tak porve dvojice Natália Lupačová a Silvia Baranková. Technická a pomalejší trať však může přinést překvapení a jezdkyně se slabšími auty, jako je Nikola Morávková nebo Sindy Mládeková, mohou pořadí klidně zamíchat.

Junioři

O prestižní titul juniorského Šampiona znovu usiluje už dvakrát zmíněný Dominik Huráb. Ten má na kontě již tři výhry a s přehledem tak třídu vede. Souboj o druhé místo je ale těsný primárně mezi Martinem Krausem a Leošem Hradilem Jun. Na startu je neuvěřitelných 25 juniorů a bude to radost sledovat další klání mladých nadějí.

Masters

Tohle je naprosto nepředvídatelné vzhledem k hodnocení na základě konzistence. Favority ale vzhledem k pořadí šampinátu jsou určitě Vlado Okáli a loňský šampion Zdeněk Gergel.

Víkendový podnik nám nabídne dva rozdílné formáty. V sobotu se jede náročný Challenge formát a v neděli pak netradičně šest závodních jízd na kratší trati. Překvapit tedy může rozhodně kdokoliv, obzvlášť když to opět může zamíchat proměnlivé počasí. Těšme se tedy na další skvělý víkend, naviděnou na trati!

Leave a Reply